Dr hab. Maciej Rak, prof. UJ otrzymał nominację profesorską

Termin: 04.05.2022

Z radością informujemy, że postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 marca br. dr hab. Maciej Rak, prof. UJ otrzymał nominację profesorską (tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo).
Profesor Maciej Rak, związany z Wydziałem Polonistyki UJ od 2007 r., jest dialektologiem, etnolingwistą, badaczem frazeologii gwarowej i dziejów polskiej dialektologii, etnolingwistyki i etnografii. Wydał 7 książek, zredagował 8 tomów zbiorowych, opublikował ponad 100 artykułów, wykładał gościnnie na uniwersytetach w: Berlinie, Trewirze, Magdeburgu, Wilnie, Lwowie, Kijowie, Moskwie i Petersburgu. Jest redaktorem naczelnym czasopisma „LingVaria”.
Jego książka „profesorska” to Jan Karłowicz w świetle materiałów archiwalnych (dialektologia, etnolingwistyka i lituanistyka), Kraków 2021.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!

Data opublikowania: 06.05.2022
Osoba publikująca: Janusz Smulski